Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Automatyczny defibrylator AED dla AWF w Katowicach

12 października 2012 w czasie balu inaugurującego rok akademicki na AWF Katowice na ręce Rektora prof. dr. hab. Adama Zająca przekazany został automatyczny defibrylator zewnętrzny (automated external defibrillator, AED) ufundowany przez firmę Natural Pharmaceuticals - http://www.natural.pl. Defibrylator jest dostępny na terenie kampusu uczelni.

4 października 2012 roku odbyło się wstępne szkolenie z obsługi defibrylatora dla pracowników AWF, w którym uczestniczył również Tomasz Sikora i przedstawiciele mediów lokalnych. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach współpracy firmy Natural Pharmaceuticals z projektem „Ratuj z Sercem”. W celu zapewnienia trwałości zdobytej wiedzy w przeciągu roku zostaną przeprowadzone dwa kolejne treningi.

„Ratuj z Sercem” - Mapa AED, to inicjatywa stworzenia w Polsce mapy najbliżej zlokalizowanych automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Celem projektu jest propagowanie idei PAD (Public Access Defibrillation), czyli powszechnego dostępu do defibrylatorów, oraz uświadamiania konieczności niesienia pierwszej pomocy.

2KMM jest zaangażowane w projekt “Ratuj z Sercem” od samego początku. Spółka między innymi zaprojektowała i wykonała serwis “Ratuj z Sercem” - http://www.ratujzsercem.pl - obecnie zajmuje się jego hostowaniem, rozwojem i promocją w mediach społecznościowych. Czynnie uczestniczy też w propagowaniu idei PAD i AED.