Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Systemy 2KMM w nowym Data Center

W dniu 24.01.2015 zakończyliśmy proces przenoszenia naszych systemów do nowej infrastruktury IT. Nowe środowisko zostało zaprojektowane i wykonane w oparciu o wydajne macierze dyskowe, klaster serwerów wyposażony w nowoczesne procesory oraz szybkie i niezawodne urządzenia sieciowe. Całość działa pod kontrolą najnowszych systemów serwerowych oraz dedykowanego oprogramowania do zarządzania i monitorowania infrastrukturą IT. Wszystkie krytyczne elementy są w pełni redundantne pozbawione pojedynczego punktu awarii. Wysoką wydajność przetwarzania danych zapewniają serwery o wysokiej mocy obliczeniowej, a bezpieczeństwo danych zapewnia odporna na awarie macierz dyskowa, jak również replikacja danych do zapasowego Data Center.

Całość sprzętu została umieszczona w nowym module 3S Data Center, którego infrastruktura zbudowana została zgodnie z międzynarodowym standardem TIA - 942 w klasie TIER III. Fizyczne bezpieczeństwo danych gwarantują systemy ochrony, ścisła kontrola dostępu oraz monitoring, nowoczesne systemy przeciwpożarowe i odpowiednie parametry środowiskowe.

DC zasilane jest dwoma niezależnymi liniami energetycznym, jak również agregatami prądotwórczym w razie awarii. Połączenie z siecią 3S zapewniają 3 niezależne połączenia światłowodowe. Całość DC ulokowana jest poza strefą przemysłową i zalewową.