Kariera > Praktyczne porady

Praktyczne porady

Twój list motywacyjny

List motywacyjny jest tym miejscem, gdzie możesz zawrzeć szczegółowy opis swoich zawodowych i osobistych cech, kwalifikujących Cię do oferowanej pracy.

Wytłumacz, dlaczego wybrałeś konkretną ofertę – przekonaj nas, że jesteś tą osobą, którą powinniśmy zatrudnić.

Twoje CV

Twoje CV powinno zawierać wyłącznie fakty o Tobie, Twoich umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym. Wyróżnij najważniejsze dla Ciebie osiągnięcie lub Twój największy sukces w każdym z poprzednich miejsc pracy.

Twoje CV powinno zawierać dane kontaktowe, wiek, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, kursy i certyfikaty, znajomość języków obcych i inne fakty, które przedstawią Cię od strony zawodowej (np. tytuły naukowe, publikacje). Wymień w CV swoje zainteresowania i hobby – daj się nam poznać od strony prywatnej.

Jeśli aplikujesz na stanowisko inne od Twojej poprzedniej pracy, Twoje CV powinno pomóc nam zrozumieć przyczynę tej zmiany. Podkreśl doświadczenie i umiejętności zdobyte na poprzednim stanowisku, które predysponują Cię do oferowanej pracy.

Napisz CV i list motywacyjny w sposób uporządkowany, używaj tradycyjnej czcionki o rozmiarze ułatwiającym czytanie. Unikaj załączania rysunków i ozdobników graficznych, o ile nie wymaga tego oferta – ważniejsze jest to, co napiszesz.

Rozmowa kwalifikacyjna

Jeśli Twoja aplikacja spotka się z naszym zainteresowaniem, zaprosimy Cię do nas na rozmowę kwalifikacyjną. Zazwyczaj spotkasz się z osobą, która będzie Twoim bezpośrednim przełożonym lub szefem projektu, w którym będziesz pracował.

Spotkanie z Tobą będzie okazją do lepszego poznania siebie nawzajem. Będziesz mógł dowiedzieć się więcej o oferowanej pracy i o 2KMM. Będziesz mógł też zaprezentować się nam osobiście.

ZAINTERESOWANY PRACĄ W 2KMM?

Wyślij nam swoje CV